День сім’ї 2019

“Знаєте що зробити, щоб у світі був мир? Йдіть додому та любіть свою сім’ю” Мати Тереза

Національна психологічна асоціація вітає з Міжнародним днем сім’ї!

Сім’я – це неймовірний ресурс, наша тиха гавань в цьому буремному світі, де ми завжди можемо отримати тепло, безпеку та підтримку від рідних.

Психологія приділяє сім’ї велику увагу, адже у нашому зростанні і розвитку вона має велике значення від перших днів та протягом усього нашого життя. Якщо в родині все добре – добре і нам. Якщо в стосунках з рідними щось іде не так, це глибоко турбує нас та впливає і на інші сфери життя.

Існує цілий окремий напрям, який займається питаннями сімейних стосунків – Системна Сімейна психотерапія (ССТ) – одна з молодих психотерапевтичних шкіл, яка з’явилася в період після Другої світової війни та розвивалась у тісній взаємодії з кібернетикою – наукою, що приділяє велику увагу системам, взаємовпливу та взаємодію окремих елементів в них.

На відміну від інших психотерапевтичних шкіл, ССТ не має одного конкретного засновника. Вона розвивалась на зіткненні кількох дисциплін, зокрема, психології, біології, кібернетики, системного аналізу тощо. Основою для розвитку ССТ стала Загальна теорія систем, запропонована австрійським біологом Людвігом фон Берталанфі. З розвитком ССТ розділилась на декілька шкіл: структурну і стратегічну сімейну терапію та міжпоколінну (трансгенераційну) сімейну терапію (Міланська модель, Гейдельбергська школа); нарративні (оповідальні) подходи (Майкл Уайт, Гарольд А. Гулішіан); сімейну скульптуру (Вірджинія Сатір); інтегровану сімейну терапію (Ханс-Вернер Гессманн – Психотерапевтичний Інститут Бергерхаузен, Дуйсбург, Німеччина) і підходи, орієнтовані на рішення (Мілуокська школа). І хоча ССТ критикується за відсутність широковизнаної теоретичної бази та еклектичність характеру, даний метод є достатньо ефективним та допомагає людям відновити взаєморозуміння та хороші родинні стосунки.

Бажаємо, щоб у ваших сім’ях завжди панували гармонія, тепло та взаємопідтримка.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и текст

This entry was posted in npa, public holiday