Підписано меморандум з з Кубинським товариством психологів

Національна психологічна асоціація підписала меморандум про взаєморозуміння з Кубинським товариством психологів. Ми щасливі отримати нового друга!
_____________________________________________
The National Psychological Association has signed a memorandum of understanding with the La Sociedad Cubana de Psicología. We are so happy to get a new friend!

Допомога нашим колегам у відрядженні в Албаніі

Нещодавно в Албанії стався серйозний землетрус. Він спричинив смерть більше 40 людей та травми більше ніж у 1000 осіб. Сотні будинків знищено, і люди переміщені до тимчасових таборів, центрів тощо.
Ситуація в країні є непростою, психологи країни прийшли на допомогу як волонтери одразу. Але наразі їм необхідна фахова допомога, оскільки вони виявилися неготовими до таких ситуацій. Україна – одна з країн, до якої колеги з Національної психологічної асоціації Албанії звернулися за допомогою.
Національна психологічна асоціація України та Академія сімейної медицини разом відряджають до Албанії фахівців, які допоможуть колегам навчанням у сфері доказових методів подолання психологічних наслідків травм, так і допомогою щодо розбудови системи реагування на кризи і катастрофи, й подолання довготривалих наслідків травм (ПТСП, депресія, розлади адаптації тощо).
Формат допомоги: 5-денні навчальні сесії для фахівців, семінари для стейкхоллерів, планувальні воркшопи для представників фахових спільнот та державних інституцій.
Фахівці з України, маючи досвід волонтерства та розуміючи непросту ситуацію, їдуть до Албанії за свій кошт. Втім, якщо буде змога компенсувати витрати на дорогу, проживання та харчування, то ми зможемо відрядити більше фахівців і організувати не просто разову підтримку, але систему підтримки для наших колег.
Передбачені витрати на 1 особу:
Переліт Київ- Тірана- Київ – 6000 грн
Проживання 5 діб – 6000 грн.
Харчування 5 діб – 3000 грн.
Всього: 15 000 грн на 1 особу.
Фахівці можуть їхати групою, можуть розділитися в часі.
Дата першого візиту: 13-18 січня 2020 року.
Ми збираємо кошти, щоб відрядити наших колег, і чим більше ми зберемо – тим більше фахівців зможе полетіти. Будь яка сума, перерахована Вами на рахунок НПА з позначкою: «На благодійну допомогу психологам Албанії» буде важливою!
Реквізити для перерахунку коштів: https://npa-ua.org/pidtrimati/

Лист від колег з Австралії

Сьогодні ми отримали лист від колег з Австралійського психологічного товариства. Вважаємо за необхідність поділитися ним із вами.
__________________________________________________

Шановні колеги.
Я пишу вам, щоб побажати усього найкращого у Новому році та поділитися власними міркуваннями щодо серйозних викликів та непростого часу для Австралії та австралійців.
Масштаби лісових пожеж, що охопили більшість частини моєї країни – катастрофічні. Вплив на навколишнє середовище, економіку та людину неможливо переоцінити. Загальна площа територій, охоплених лісовими пожежами складає більше 8 мільйонів гектарів – ця інтерактивна карта демонструє масштаб руйнувань. https://www.google.com/url…

Мельбурн на цьому тижні був охоплений густим димом від пожеж, які відбуваються за сотні кілометрів. Під час різдвяних канікул постраждало багато наших співробітників, які мають будинки на територіях, що зазнали пожеж.
Весь цей досвід набуває нового фокусу в світлі недавньої дискусії у Лісабоні о наслідках зміни клімату.
Я вдячна за листи від міжнародних колег, в яких ви висловлювали хвилювання та підтримку протягом останніх тижнів. Це дуже важливо знати, що трагедія відчувається в усьому світі, і що наше глобальне співтовариство завжди поруч, коли воно потрібно.
Дехто з вас питав, як можна допомогти. Я розумію необхідність простягнути руку підтримки, тому підготувала для вас перелік організацій, які працюють на передовій, пожертви для яких підуть безпосередньо на допомогу у відновленні. Якщо ви хочете допомогти, ось перелік організацій, які я би порекомендувала:

– The Australian Red Cross
https://australian-red-cross.giveeasy.org/australian-red–c…

-The Salvation Army
https://www.salvationarmy.org.au/…/make-a-d…/donate-online/…

-St Vincent de Paul Society Bushfire Appeal
https://donate.vinnies.org.au/…/vinnies-nsw-bushfire-appeal…

-Wildlife Information Rescue and Education Service
https://www.facebook.com/donate/1386120504919105/10158318179549750/

Члени APS також активно відреагувати на дану кризу. Вони додатково проходять тренінг підтримки у катастрофах https://www.google.com/url… і наша Мережа реагування на катастрофи була активована https://www.google.com/url…. Це мережа психологів, які працюють у районах, які зазнали шкоди у співробітництві з Австралійським червоним хрестом. Також ми ділимося нашими ресурсами з членами та широкою громадськістю через електронну пошту, наш веб-сайт та соціальні мережі.
Ми сподіваємося, що разом, як професіонали та як міжнародне співтовариство, ми зможемо подолати цей складний виклик. І зможемо зробити кроки для зменшення масштабів таких катастроф у майбутньому.
З найкращими побажанням,
Frances Miracle

Відкрито новий дивізіон “Кіберпсихологія та психологічна практика в цифровому середовищі”

Національна Психологічна Асоціації (НПА) відкриває новий дивізіон “Кіберпсихологія та психологічна практика в цифровому середовищі”.

Приєднуйтеся до нашого кола однодумців! #cyberpsydivision#cyberpsychology #cyberpsypractice #digitalpsychology#digitalpsypractice #кібердивізіон #кіберпсихологія#кіберпсипрактика #цифровепсихічнездоровя #digitalmentalhealth

Партнерами дивізіону виступили Викториия Цокота (Viktoriia Tsokota) – Керівник ГО АРКІ ГРУП Платформа Кіберпсихології та Science Park Synergy.

Модератор дивізіону: Максим Жидко

Дивізіон «Кіберпсихологія та психологічна практика в цифровому середовищі» є співтовариством дослідників-психологів, консультантів, психотерапевтів та інших фахівців, діяльність яких пов’язана з вивченням цифрового середовища, його впливу на психіку окремої людини, соціально-психологічні процеси та наданням психологічної допомоги з використанням різноманітних цифрових технологій. Дивізіон сприяє проведенню наукових досліджень, професійної підготовки та здійснення практичної діяльності в сфері кіберпсихології та психологічної допомоги у цифровому середовищі.

Місія дивізіону: сприяння модернізації та розвитку кіберпсихології та психологічної практики у цифровому середовищі шляхом інтеграції наукових і професійних аспектів з метою поширення психологічної культури в умовах футурошоку та підвищення якості надання індивідуальної, подружньої, сімейної та групової психологічної допомоги різним верствам населення України.

Головні цілі:

 • Сприяти проведенню дослідницької діяльності в галузі кіберпсихології та психологічної допомоги у цифровому середовищі .
 • Сприяти в здійсненні професійної підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, які надають психологічну допомогу з використанням цифрових технологій.
 • Сприяти здійсненню професійної діяльності фахівців в сфері кіберпсихології та психологічної допомоги у цифровому середовищі.

Завдання:

 • Розробка та проведення навчальних програм з кіберпсихології та психологічного консультування і психотерапії в цифровому середовищі.
 • Організація та проведення профільних науково-практичних конференцій, семінарів та інших заходів.
 • Організація та проведення відповідних лекцій, майстер-класів, тренінгів тощо.
 • Створення власних та участь у зовнішніх проектах з кіберпсихології та психологічної допомоги у цифровому середовищі.
 • Інформаційна підтримка професійної діяльності дослідників та практиків за умови, що їх діяльність спрямована на вивчення цифрового середовища, його впливу на психіку окремої людини та/або соціальних груп, процесів та психологічної допомоги з використанням цифрових технологій.

Загальний план діяльності на 2020-2021 роки

 • Розробка структури дивізіону.
 • Напрацювання пріоритетних напрямків діяльності.
 • Розвиток професійної спільноти кіберпсихологів та консультантів.
 • Налагодження контактів з державними, громадськими, підприємницькими установами та організаціями.
 • Налагодження контактів із відповідними закордонними інститутами.
 • Налагодження контактів зі спеціалістами, які працюють в сфері кіберпсихології та психологічної допомоги у цифровому середовищі.
 • Напрацювання ефективних підходів та методів навчання кіберпсихології та психологічного консультування/психотерапії в цифровому середовищі.
 • Організація та проведення відповідних лекцій, майстер-класів та тренінгів тощо.
 • Проведення досліджень та розробка програмного забезпечення у галузі Digital Mental Health.

Підписано меморандум про взаєморозуміння із Колумбійською асоціацією психологів

El Colegio Colombiano de Psicólogos

Національна психологічна асоціація в рамках міжнародного співробітництва підписала меморандум про взаєморозуміння із Колумбійською асоціацією психологів. Два професійних співтовариства вже обговорили плани на майбутнє. Так вже найближчим часом спеціалісти двох асоціацій проведуть лекції та вебінари в межах міжнародного партнерства. Крім того, представники обох асоціацій зацікавлені в подальшому обміні досвідом. Особливо пріоритетною для двох асоціацій є тема психологічного внеску у попередження кліматичних змін.

__________________________

Within the framework of international partnership, the National Psychological Association has signed a memorandum of understanding with the Colombian Association of Psychologists. Two professional communities have already discussed plans for the future. Thus, soon specialists of the two associations will hold lectures and webinars in the context of international partnership. Moreover, representatives of both associations are interested in a further exchange of experience. Particularly important for the two associations is the topic of psychological contribution to climate change prevention.

Пріоритети НПА 2020

На останньому засіданні Ради правління Національної психологічної асоціації ми обговорювали основні цілі нашої діяльності на 2020 рік, обговоренню правління передували і громадські дискусії, так було обрано 5 найбільш значущих цілей НПА, які стануть її пріоритетами на 2020 рік:
– створення сучасного Етичного кодексу та комітету з етики;
– впровадження сертифікації EuroPsy в Україні;
– міжнародна співпраця;
– законодавчі ініціативи з врегулювання діяльності психологів та надання психологічних послуг;
– просвітницька робота щодо різноманітних аспектів кліматичних змін, що впливають на здоров’я населення.
Обіцяємо в кінці року надати громадськості звіт про нашу діяльність у цих напрямках. Що ж до роботи! 

Національна психологічна асоціація вітає усіх з Різдвом та Новим Роком!

Національна психологічна асоціація вітає вас з різдвяними та новорічними святами! Нехай 2020 рік принесе у наше життя більше взаєморозуміння, балансу між різними життєвими сферами, часу для відновлення, менше стресу та критичного мислення. З Різдвом на Новим роком!

Завершення Європейського семестру з психології-2019

На минулому тижні ми провели останні події в рамках Європейського семестру в Україні. Нагадаємо, що у другий половині 2019 року Національна психологічна асоціація отримала право проводити Європейський семестр з психології. Євросеместр – це низка заходів на психологічну тему, які проводяться кожного півроку у новій країні. Україна вперше приймала даний захід. В рамках Європейського семестру з вересня ми провели 15 тематичних заходів у різних містах. Лекції, семінари, майстр-класи, конгреси та міжнародно-наукові конференції мали можливість відвідувати професійні психологи Києва, Харкова, Одеси, Тернополя. Проведення цього заходу є важливою та актуальною подією, адже дозволяє не просто популяризувати сучасні наукові професійні знання серед українських спеціалістів, а і познайомити з українською психологією іноземних колег. Ми вдячні за підтримку асоціаціям, які входять у парасольку НПА та активно допомогли в організації та проведенні Європейського семестру. Також ми хотіли би побажати успіху нашим сербським колегам, адже саме вони будуть проводити Європейський семестр у першому півріччі 2020!

Last week we had recent developments within Eurosemester in Ukraine. It should be recalled, that National Psychological Association of Ukraine obtained for the first time the right to carry out European Semester of Psychology during the second half of the year. EuroSemester is a set of psychological events that is held in each country on a six-monthly basis. Ukraine was engaged in for the first time. Within the EuroSemester 15 psychological events were held in different cities of Ukraine. Professional psychologists from Kyiv, Kharkiv, Odesa and Ternopil were able to attend lectures, seminars, master-classes, congresses and international academic conferences. This event is considered to be as an important and relevant occasion that provides opportunity to promote modern professional scientific developments among Ukrainian experts and acquaint foreign colleagues with Ukrainian psychology. We are grateful for support to the associations that belong to the «umbrella» of NPA. They have helped actively with organization and conduct of the Eurosemester. We also want to extend our best wishes for success to Serbian colleagues, since they are going to hold European semester during the fist half of the 2020!

Члени НПА їдуть до Албанії допомогати долати наслідки землетрусу

Нещодавно у Албанії стався землетрус із дуже важкими наслідками.

Він спричинив смерть більше 40 людей та травми більше ніж у 1000 осіб. Сотні будинків знищено, і люди переміщені до тимчасових таборів, центрів тощо.

Ситуація в країні є непростою, психологи країни прийшли на допомогу як волонтери одразу. Але наразі їм необхідна фахова допомога, оскільки вони виявилися неготовими до таких ситуацій. Україна – одна з країн, до якої колеги з Національної психологічної асоціації Албанії звернулися за допомогою.

Національна психологічна асоціація України та Академія сімейної медицини разом відряджають до Албанії фахівців, які допоможуть колегам навчанням у сфері доказових методів подолання психологічних наслідків травм, так і допомогою щодо розбудови системи реагування на кризи і катастрофи, й подолання довготривалих наслідків травм (ПТСП, депресія, розлади адаптації тощо).

Формат допомоги: 5-денні навчальні сесії для фахівців, семінари для стейкхоллерів, планувальні воркшопи для представників фахових спільнот та державних інституцій.

Фахівці з України, маючи досвід волонтерства та розуміючи непросту ситуацію, їдуть до Албанії за свій кошт. Втім, якщо буде змога компенсувати витрати на дорогу, проживання та харчування, то ми зможемо відрядити більше фахівців і організувати не просто разову підтримку, але систему підтримки для наших колег.

Передбачені витрати на 1 особу:
Переліт Київ- Тірана- Київ – 6000 грн
Проживання 5 діб – 6000 грн.
Харчування 5 діб – 3000 грн.

Всього: 15 000 грн на 1 особу.

Фахівці можуть їхати групою, можуть розділитися в часі.

Дата першого візиту: 13-18 січня 2020 року.

Ми збираємо кошти, щоб відрядити наших колег, і чим більше ми зберемо – тим більше фахівців зможе полетіти. Будь яка сума, перерахована Вами на рахунок НПА з позначкою: «На благодійну допомогу психологам Албанії» буде важливою!

Реквізити для перерахунку коштів: https://npa-ua.org/pidtrimati/

Результати підсумкового засідання Ради НПА у 2019 році

12 грудня відбулося відкрите засідання Ради правління Національної психологічної асоціації на яке були запрошені усі бажаючи. Віце-президент НПА Vitaly Klymchuk, Секретар НПА Олег Бурлачук (Oleg Burlachuk), Скарбник НПА Lera Palii та Керівниця робочого напрямку по системі впровадження європейської системи сертифікації EuroPsy Вікторія Горбунова розповіли усім присутнім про основні здобутки НПА у 2019 році. Також у засіданні Ради НПА активну участь взяв Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Коротко про основні новини.
– У другому півріччі 2019 року Національна психологічна асоціація, як член Європейської федерації психологічних асоціацій, проводила Європейський семестр з психології, який кожного року проходить в різних країнах Європи. В межах Семестру протягом півроку по всій Україні відбувалися лекції, семінари, конференції та майстр-класи для психологів різного спрямування.
– у 2019 році Національна психологічна асоціація підписала низку меморандумів про співпрацю з національними асоціаціями різних країн. І ми продовжуємо далі розвивати напрямок міжнародної співпраці та позиціонування.
– у 2019 році НПА відкрила можливості індивідуального членства в організації. В рамках цього були створені перші дивізіони для згуртування психологів за спеціалізаціями та інтересами, серед яких психічне здоров’я, сімейна психологія, адиктологія та психічна травма та стрес.
– у 2019 активно продовжується робота над впровадженням європейської системи сертифікації психологів EuroPsy. Представники НПА проходили відповідне навчання, Україну вже відвідували наші Європейські партнери з сертифікаційного комітету також була проведена інформацйна зустріч з представниками ЗВО.
– у 2019 році ми відкриваємо новий напрям діяльності – запобігання кліматичним змінам. Національна психологічна асоціація є підписантом міжнародної резолюції щодо консолідаці зусиль психологів у цій сфері. Даний документ був підписаний предстаниками більш ніж 40 країн світу. Цікавим було обговорення потенціалу розвитку сучасної екологічної психології в Україні, адже тематика кліматичних змін вже давно є викликом для психологів багаьох країн.
Учасники заходу активно приймали участь у обговоренні, задавали питання та пропонували ідеї для співпраці. Ми дуже вдячні усім присутнім! Сподіваємося на скору зустріч знову, бо спраді – СИЛА В ЄДНАННІ!