#Євросеместр / 30 листопада 2019: семінар «EuroPsy сертифікація в психології: зростання конкурентних можливостей для ЗВО та випускників»

Європейська федерація психологічних асоціацій
Національна психологічна асоціація
ДП «Український державний центр міжнародної освіти» МОН

 

Шановні колеги!

30 листопада 2019 р. запрошуємо вас до участі в семінарі «EuroPsy сертифікація в психології: зростання конкурентних можливостей для ЗВО та випускників», організованому Національною психологічною асоціацією України (єдиним національним представником Європейської федерації психологічних асоціацій) за підтримки ДП «Український державний центр міжнародної освіти» МОН та за участі голови Європейського комітету EuroPsy Розалін МакЕлвані.

Семінар покликаний познайомити вас з EuroPsy – системою засвідчення якості освіти випускників психологічних спеціальностей, яка здійснюється Європейською федерацією психологічних асоціацій (ЄФПА), діє вже в 24-х країнах Європи та передбачає таке:

 • процес оцінки компетентностей фахівця у контексті їх відповідності європейським професійним стандартам і практики у психології;
 • видачу сертифікату EuroPsy на підтвердження результатів оцінювання;
 • внесення фахівця у Європейський реєстр психологів EuroPsy.

Європейська федерація психологічних асоціацій, промотуючи та поширюючи EuroPsy сертифікацію, ставить такі цілі: встановлення стандарту якості професійної освіти і практики в психології; побудова освітньої психологічної мережи в Європі; покращення якості та доступності якісних психологічних послуг; розширення можливостей освітньої та професійної мобільності в Європі.

В ході семінару розкриватимуться такі питання:

 • Що таке EurоPsy сертифікація?
 • Які мінімальні освітні вимоги передбачає EurоPsy сертифікація та як українські ЗВО можуть сприяти їхньому забезпеченню?
 • Які компетентності необхідні фахівцям для отримання сертифікату?
 • Якими є процес та процедура сертифікації?

Долучення до освітніх стандартів EurоPsy є вагомим внеском у розвиток української вищої школи, який, зокрема, передбачає засвідчення якості освіти та зростання конкурентоспроможності українських університетів та випускників психологічних спеціальностей; сприяння освітній та професійній мобільності в Європі; створення сприятливого клімату для міжнародної освіти в Україні.

Семінар буде корисним для представників психологічних факультетів (зокрема, деканів, заступників деканів, завідувачів та заступників завідувачів кафедр), працівників навчальних та міжнародних відділів університетів, а також усіх осіб, зацікавлених в якості психологічної освіти в Україні.

Семінар відбудеться 30 листопада 2019 року за адресою м. Київ, вул. Кожум‘яцька 12, 4 поверх, Національна психологічна асоціація з 11:00 до 16:00.

Для участі в семінарі внесіть, будь-ласка, свої дані у форму за посиланням https://forms.gle/jvRFop4anPwzmrNx9.

Довідки за телефоном +380974037923 та елект. адресою viktoriyka.gorbunova@gmail.com (контактна особа – Вікторія Горбунова, член робочої групи НПА з впровадження EurоPsy в Україні, супервізор EurоPsy).

Сайт EurоPsy https://www.europsy.eu/

Реєстр фахівців EurоPsy https://www.europsy.eu/search-psychologist

#Євросеместр / 25 листопада 2019: Практикум С. Ройз «Організація простору психолога як терапевтичний інструмент»

Кабінет психолога як простір терапії

Практичні ідеї та інструменти для створення

 

«Нещодавно прочитала у однієї з колег цитату психоаналітика Генрі Абрамовича про важливість «Місця» – кабінету як для самого терапевта, так і для клієнта. Ця цитата – найбільш наближена до того, що я відчуваю під час створення простору для контакту з клієнтом:

«На івриті євреї часто називають Бога «Hamakom», що буквально означає «Місце». Оскільки Він являється Місцем Світу, хоча Його простір набагато більший за весь Світ. Тому нам потрібні наші кабінети, які будуть Місцем, таким як, Hamakom, тобто місцем, де людина контейнується, але стеля цього кабінету відкрита до самих Небес»». С. Ройз

 

Дата / час: 25.11.19 10:00 – 13:00

Формат: практикум

На практикумі будуть розглянуті наступні питання:
• специфіка зонування терапевтичного простору;
• особливості використання фактури та кольору;
• аспекти використання об’єктів простору;
• простір як діагностичний та терапевтичний інструмент.

Зверніть, будь-ласка, увагу на те, що практикум організовується у творчому просторі (арт-студії), тому розміщення учасників передбачається на підлозі (з м’яким килимовим покриттям та подушками). Під час практикуму учасники будуть переміщуватись у просторі (сидіти, стояти, що передбачено логікою самого заходу). Специфіка приміщення передбачає, що необхідно буде роззутись, тому варто або взяти змінне взуття, або шкарпетки. Доцільно також одягти зручний одяг, аби Ви змогли вільно рухатись. Зазначені нюанси також являються елементами формування робочого простору.

Особливості адреси: станція метро Нивки, вул. Естонська 5, 4 під’їзд (з вулиці зі сходами, понтоном та ангелом на дверях). Для потрапляння в приміщення студії необхідно постукати безпосередньо у вікно (специфіка дзвінка).

Форма участі: за попередньої реєстрації

Посилання на реєстраційну форму!

Жовтень, 14: День захисника України

 

Дорогі захисники та захисниці, ті, хто боронять кордон та повертають нам наші території, ті, хто забезпечує допомогу в тилу, лікує, годує, підтримує. Ми знаємо, якою ціною здобувається наша свобода. Ми знаємо ціну кожному міліметру нашої землі, кожній миті спокою, радості та, нажаль, кожної хвилини мовчання. Ми знаємо, яку ціну ви віддаєте щохвилини, жертвуючи своїм життям, здоров’ям, емоційним благополуччям, особистими стосунками. Ми знаємо це і пам’ятаємо. Напевне, не існує у світі всіх тих слів, якими ми можемо висловити свою вдячність вам! Вітаємо вас зі святом, ви всі наші герої!

Жовтень 10, 2019: Всесвітній день психічного здоров’я 2019: Запобігання самогубству

ЄФПА: Психологічна допомога та психологічне

 знання можуть рятувати життя

#ВсесвітнійДеньПсихічногоЗдоров’я

http://efpa.eu/news/world-mental-health-day-oct-10-2019suicide-is-largely-preventable

У якості ключової теми Всесвітнього дня психічного здоров’я у 2019 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) була обрана проблема суїцидальної поведінки. Вкотре тема підіймається саме через підвищену значимість проблеми, а також через необхідність розробки ефективних превентивних механізмів.

Варто звернути увагу на те, що результаті скоєння актів самогубства гине близько 800 000 осіб щорічно. Це означає, що щоденно ми втрачаємо більше 2 000 осіб. Однак численне зростання кількості смертей в результаті самогубств не є невідворотнім процесом. Статистика випадків значно різниться від країни до країни, а також залежить від певного періоду часу. Саме тому показники можуть варіювати в діапазоні від менш як 5 випадків до більш як 15 випадків на 100 000 осіб. Ці коливання свідчать про те, що потенційно може бути реалізована низка психологічних та соціальних інтервенцій, які істотно вплинуть на ситуацію, що склалась.

Рорі О’Коннор, професор психології здоров’я та дослідник Лабораторії суїцидальної поведінки Університету Глазго, висловив наступну думку:

«Не дивлячись на те, що глобальні показники по поширеності актів самогубства в останні роки зменшились, насправді ці зменшення не можна вважати універсальним для багатьох країн; наприклад у Великій Британії, Сполучених Штатах Америки та Австралії показники істотно зростають. Варто розуміти, що запобігання самогубствам – це відповідальність кожного, яка може бути реалізована лише завдяки співпраці задля ефективного подолання кризу охорони здоров’я громадськості».

Сам суїцид, по суті – це багатофакторний процес, що може бути пов’язаний із порушенням психічного здоров’я, психосоціальними факторами, вживанням психоактивних речовин та фізичними захворюваннями. Складність цього процесу залежить поєднанням низки індивідуальних та соціальних чинників обумовлених різними культурними аспектами.

Відповідно до статистичних даних самогубство є більш поширеним явищем серед чоловіків та дорослих віком понад 70 років. Існують також й інші фактори ризику, які мають бути ідентифіковані задля допомоги урядовцям, аби ті, в свою чергу, звернули особливу увагу на певні групи ризику суспільства.

З огляду на серйозність проблеми та тяжкі наслідки самого акту суїциду фокус має зміститися саме на розробку превентивних механізмів та регламентацію своєчасної діагностики суїцидальних намірів. ВООЗ надає власні рекомендації щодо можливих інтервенцій:

+  обмеження доступу до засобів;

+ допомога молодим людям в процесі розвитку вмінь опанування стресорами;

+ рання діагностика та робота з особами, які мають суїцидальні настрої або мали суїцидальні спроби;

+ взаємодія з медіа-ресурсами задля інформування суспільства щодо наявної проблеми.

Звичайно, зазначені інтервенції матимуть більшу ефективність, якщо будуть реалізовуватись психологами та в своїй основі матимуть психологічні знання. Основними видами діяльності психолога можуть бути наступні: зміна значення поняття чи ідеї, що посилює суїцидальні настрої, зменшення почуття безнадії, заохочення до розвитку нових навичок, покращення та вдосконалення міжособистісної комунікації.

Вищезазначені відмінності у показниках кількості скоєних самогубств пояснюються тим, що рівень може значимо зменшуватись за відповідних умов та реалізації необхідних інтервенцій. Урядовці та громадськість мають співпрацювати у цьому напрямку використовуючи психологічні знання та залучаючи психологів-спеціалістів у якості необхідного ресурсу.

Вересень 10, 2019: Всесвітній день запобігання суїциду

10 вересня, щорічно – Всесвітній день запобігання суїциду

Психологи об’єднують зусилля в межах ініціативи
«Співпрацюємо задля запобігання суїциду»

 

#WorldSuicidePreventionDay
#WSPD2019

10 вересня, щорічно – Всесвітній день запобіганню суїциду. Ця ініціативна підтримується Міжнародною асоціацією із запобігання суїциду (International Association for Suicide Prevention – IASP), а також Європейською федерацією психологічних асоціацій (EFPA – European Federation of Psychologists’ Associations). 

Більш ніж 800 тис. людей по всьому світу гинуть в результаті скоєння суїциду щорічно. Це – проблема охорони здоров’я сучасного суспільства, що вимагає кооперації професіоналів з різних галузей науки та практики із залученням до взаємодії представників громадського сектору. Міжнародна асоціація із запобігання суїциду продовжує розробляти тему співпраці заради запобігання суїциду. Ключовим положенням є теза про те, що запобігання цього складного феномену пов’язане не стільки із докладанням зусиль окремих осіб та професіоналів з певної галузі, скільки з необхідністю співпрацювати в межах різних структур та організацій (як на індивідуальному та персональному рівнях, так і на соціальному та політичному).

Цього року Рада з питань просування та запобігання Європейської федерації психологічних асоціацій організовувала спеціальний симпозіум в межах Європейського психологічного конгресу, що відбувався у Москві: було наголошено на важливості використання найбільш ефективних практик та стратегій. Віта Постуван, член Ради ЄФЄА, висловилась про це наступним чином: «Психологія може запропонувати достатню кількість ефективних інтервенцій на різних рівнях впливу. Проте, найбільшим викликом часто виявляється забезпечення стабільності конкретних проектів та інтервенцій в процесі їх впровадження в повсякденну рутину».

ЄФПА підтримує ініціативи, що реалізуються 10 вересня по всьому світу. З-поміж інших варто виокремити ініціативу «Велопробіг навколо світу», що спонукає долучатися до велопробігу з метою запобігання скоєння суїциду та ініціативу «Запали свічку», що має на меті підтримати осіб, які зіштовхнулися із втратами близьких. 

https://www.iasp.info/wspd2019/
http://efpa.eu/news/september-10-world-suicide-prevention-dayworking-together-toprevent-suicide

#Євросеместр / Лекція «Сучасне розуміння особистості»

 

Пʼятниця, 6 вересня 2019 р. з 18:00 по 21:00, Київ, вул. Кожум’яцька 12

Лекція «Сучасне розуміння особистості»

6 вересня відбудеться безкоштовна лекція, на якій будуть розглянуті наступні питання:

1. Питання психології особистості
+ що таке особистість з точки зору сучасної науки?
+ з чого складається особистість та як її краще оцінювати / аналізувати?
+ які потреби сучасної людини і як порушення цих потреб може призвести до особистісних розладів?
+ що таке “субособистість”?
+ це міф чи факт, що ми складаємось з декількох особистостей?
+ яку роль субособистості відіграють у нашому повсякденному житті?

2. Питання патопсихології
+ що таке здорова особистість та розлад особистості?
+ за допомогою чого оцінюється?
+ які бувають особистісні порушення і як вони досліджуються?
+ чи лікуються особистісні порушення?
+ які методи демонструють найбільшу ефективність?
+ як зрозуміти ризики пов’язані з особистісними порушеннями у сімейному житті, чи у робочому середовищі?

Ці та багато інших цікавих питань ми будемо обговорювати в інтерактивному форматі у супроводі презентації із сучасними даними та дослідженнями.

Ведучий заходу: Artem Osypian, психолог, ведучий освітніх проектів Українського інституту соціопатії, член Національної психологічної асоціації, Української асоціації когнітивно-поведінкових терапевтів. Дослідник в області патопсихології і психології особистості. Провів дослідження антисоціального розладу особистості у місцях позбавлення волі і місцях несвободи (2016, 2019).

Форма для реєстрації!

Запис лекції

https://www.youtube.com/watch?v=6-QXJtD_Yjc

 

#Євросеместр / Роль психолога в системі Mental Health

30.9.19 Київ, вул. Кожум’яцька 12

Роль психолога в системі Mental Health

Лекторка: Рейчел Трайб – професорка прикладної психології в Університеті Східного Лондона; довірена особа Центру дослідження та оцінки міжнародної федерації (ЦДОМФ – CAREIF) та інших міжнародних благодійних організацій, що займаються проблемами ментального здоров’я. В 2014 році вона була нагороджена Британським психологічним товариством за «Боротьбу із соціальною нерівністю у сфері психології»; являється членом Британського психологічного товариства. Професорка Трайб має більше 30 років досвіду роботи з розвитку клінічних послуг та проведення досліджень як межах Великої Британії, так і закордоном. Вона проводить активну роботу в сфері консультування в межах національного та міжнародного формату, займається розробкою та проведенням тренінгів, а також залучена до роботи в низці проектів. Вона має досвід роботи в приватному, публічному, благодійному та академічному секторах.

Тематика: психологи можуть сприяти покращенню ментального здоров’я працюючи з окремими особами, парами, сім’ями, спільнотами та системами. Робота може здійснюватися в напрямку покращення умов ментального здоров’я людей, які мають певні складнощі та зіштовхуються з життєвими дилемами, викликами. Психологи можуть працювати в лікарнях, приватній практиці, сфері бізнесу, школах та інших організаціях. Впродовж лекції буде наведено багато прикладів роботи, яка здійснюється у Великій Британії та інших країнах. Також учасникам буде надано можливість проаналізувати власні практичні навички та розглянуто можливі додаткові перспективи для роботи.

Умови участі:

 • для членів НПА  – безкоштовно
 • для всіх бажаючих (хто не є членом НПА) – благодійний внесок у розмірі 500 грн. на рахунок організації.

Форма для реєстрації!

https://www.youtube.com/watch?v=cdrqkJKcgyY

#Євросеместр / ВПА-3. Розвиток клінічної діагностики в Україні. Установча конференція

Дата: 25.10.2019, Кожум’яцька 12

Чергова конференція Всеукраїнської психодіагностичної асоціації – ВПА|3

Основні теми:

 • 1. Використання психодіагностичних інструментів у школі;
 • 2. Досвід впровадження сучасних методик діагностики в роботу новостворених Інклюзивно-Ресурсних центрів (ІРЦ);
 • 3. Нові стандарті International Test Comission;
 • 4. Презентація післядипломної программи навчання із психологічної діагностики.

Умови участі:

 • для членів НПА та ВПА – безкоштовно
 • для всіх бажаючих (хто не є членом вищезазначених ГО) – внесок у розмірі 500 грн.

Форма для реєстрації!

#Євросеместр / Комплексна модель мотиваційної роботи з узалежненими клієнтами

 

Дата: 25.09.2019, 10:00 – 18:00, Кожум’яцька 12

Тренер: Денис Старков, практичний психолог, майстер соціальної роботи, навчаючий тренер та супервізор УІПА, президент УІПА (www.starkov.kiev.ua)

На семінарі:

 • буде розглянуто моделі розвитку мотивації до терапії узалежнених клієнтів
  (модель позитивних змін Прохазка, Декліменте, структурна модель мотивації Ялтонського);
 • буде розглянуто роль когнітивного дисонансу у адиктивній анозогнозії;
 • буде представлено авторську комплексну модель мотиваційної роботи з узалежненими клієнтами та проведено тренінгові вправи.

Форма для реєстрації!

 

#Євросеместр / Всеукраїнська конференція «Mental Health and Emotional Wellbeing for Business»

Всеукраїнська конференція «Mental Health and Emotional Wellbeing for Business»

 відбуватиметься у Києві (Україна) 15 / 16 листопада 2019 року

Засновники та організатори конференції – проект Mental Health for Business (Анна Метельска, Альона Михайлюк, Юрій Кравченко)

Місія конференціїї:

 • знизити стигматизацію суспільства та організацій щодо питань психічного здоров’я;
 • допомогти організаціям побудувати здорові стосунки зі співробітниками;
 • підтримувати їх благополуччя та якість життя;
 • створити всеукраїнське об’єднання бізнес спільноти в рамках теми психічного здоров’я.

Конференція буде корисна для:

 • HRD (HR керівників), HRBP (HR бізнес партнерів), HR фахівців;
 • Директорів/власників бізнесу та лінійних керівників комерційних та некомерційних організацій;
 • Психологів, психотерапевтів та психіатрів, які співпрацюють з організаціями.

Конференція складається з 3 частин:

 1. Теоретична частина: виступи від практиків, які працюють з організаціями в темі психічного здоров’я та благополуччя;
 2. Практичні кейси від українських та міжнародних компаній;
 3. Практичні майстерні (воркшопи).

Реєстрація на конференцію та оплата:

 • Офіційна реєстрація починається 1 вересня 2019 року.
 • Для попередньої реєстрації пишіть, будь ласка, на пошту: mentalhealthconf@gmail.com

Рання пташка  ( 1.09.19- 14.10.19) : 4800 UAH 

Стандарт (15.10.19  – 14.11.19) : 5600 UAH 

Всі новини про конференцію, спікерів та програму читайте тут: https://www.facebook.com/MentalHealthForBusiness/

Місце проведення : Готель «Братислава», Київ, вул. Малишка, 1