ПАНІКА або КУДИ ЗНИК ТУАЛЕТНИЙ ПАПІР?

Даний пост має на меті знизити ваш рівень кортизолу та викликати посмішку.

Від початку запровадження карантину люди почали масово запасатися продуктами харчування та гігієнічними засобами. В той час як одні над цим жартують, інші навідуються у магазини та скуповують гречку, борошно, олію, мило та туалетний папір. Ми, українці, сміємося над собою та думаємо, що паніка та заготівля припасів – це виключно наша риса, але ні, люди по всьому світі переживають тривогу приблизно однаково. І якщо на полицях українських магазинів ми ще можемо зустріти широкий асортимент туалетного паперу, то в європейських країнах, ще до запровадження жорстких обмежень, полиці із даним товаром були пустими. Споживацька паніка розпочалася ще у лютому у Гонконзі та поширилася на всі країни, включаючи Велику Британію, Сінгапур та Австралію. Світове безумство, пов’язане із туалетним папером, іноді приймало вкрай чудернацькі форми:

🧻 17 лютого у районі Гонконга Монг Кок озброєна банда викрала у місцевому магазині 600 рулонів туалетного паперу загальною вартістю 130 доларів.

🧻 Наприкінці лютого у Токіо продавали не більше однієї упаковки паперу для однієї людини. Причиною такого рішення стали чутки в соціальних медіа, за якими медичні маски та туалетний папір виготовлялися з однієї сировини. Люди самостійно виготовляли маски із даного продукту. Даний факт підвищував попит на товар, його розкуповували одразу, що спричинило дефіцит.

🧻 Гайді Жанецькі з Австралії може сміливо вважатися магнаткою туалетного паперу. Жінка помилково замовила 2,304 рулони, втім зрозуміла вона це, лише коли до неї приїхала служба доставки з 2 піддонами товару. Лютневе замовлення обійшлося покупчині у 3,264 долари замість 68. Зазвичай жінка купувала туалетний папір для своєї родини гуртом, втім під час останньої покупки вона помилково замовила 48 коробок замість 48 рулонів. На початку березня в Австралії почалася справжня споживацька паніка через поширення коронавірусу. Паперові рулони стали на вагу золота, тож Жанецькі вирішила перепродати свої запаси і в такий спосіб зібрати кошти на освіту доньки.

🧻 Австралійська газета The Northern Territory News (NT News) 4 березня додала у випуск 8 порожніх сторінок – так видавництво відреагувало на кризу на ринку туалетного паперу. На першій шпальті було зазначено «Отримайте свій лімітований одношаровий туалетний папір на газетних аркушах».

🧻 Значним попитом у Великій Британії почали користуватися ігрові автомати, в яких гравець може самостійно схопити приз крюком. Винахідливі власники замінили традиційні іграшки на рулони паперу та дезінфектори для рук.

🧻 У Сполучених штатах великі мережі Costco та Walmart розпродали левову частину своїх товарів через споживацьку паніку. Так в один із супермаркетів мережі Walmart увірвався некерований натовп, після того як покупці дізналися, що у магазин завезли туалетний папір, паперові рушники та воду. Вгамовувати клієнтів приїхали місцеві чиновники, втім обійшлося без арештів.

Тож чому люди у різних куточках планети люди реагують однаково?

Ортвін Ренн, науковий керівник Institute for Advanced Sustainability Studies (IASS) у Потсдамі, розрізняє три типи реакцій у кризові періоди. Дослідники, які вивчають соціологію ризику, зазначають, що деякі люди ігнорують небезпеку, інші завмирають та згортаються в клубок, щоб уникнути її, третій тип “бійці”, саме вони вживають заходів перед небезпекою і починають запасати ресурси як своєрідну “копінгову дію”, – говорить Ренн.
Професор Тейлор, клінічний психолог з University of British Columbia, коментуючи ситуацію зі споживацькою панікою у Сполучених штатах пояснює це тим, що люди мають недостатньо інформації про вірус, а сучасна наука ще не винайшла вакцину. Коли люди чують багато про небезпеку, вони реагують бажанням підготуватися до проблем. Багато американців дивляться на досвід європейських країн та «копіюють» найкращі способи підготовки до карантину. Аня Ахтцігер з Zeppelin University з Фрідріхшаферу зазначає, що люди люди постійно чують про покупки інших, чують що хтось вже накопичив достатньо, ці теми звучать в сім’ї на роботі, у ЗМІ, тож рано чи пізно ти також починаєш запасатися. Професор Тейлор вважає, що посилюють паніку відвідування магазинів, де інші покупці скуповують усього забагато. Люди є соціальними істотами, ми дивимося один на одного і вчимося. Так, споглядаючи як одні купують безліч товарів, ми можемо діяти так само і переймати паніку. Це спричиняє ефект зараження. Розділяє думку професора і Брітта Кран, науковиця, що викладає психологію бізнесу у Bonn-Rhine-Sieg University of Applied Sciences. Вона називає це стадною поведінкою, яка характеризується максимальною втратою контролю та невизначеності. Ніхто не знає на що очікувати, тож люди намагаються в такий спосіб вгамувати свою тривогу. Науковиця вважає, що сьогодні туалетний папір став метафорою безпеки, а також символом коронавірусної кризи.

Тож скуповування товарів дозволяє подолати тривогу, а також дає відчуття контролю над своїм життям. Потенційна загроза зараження викликає неабияке хвилювання, тож люди намагаються подолати його в такий спосіб.

Саме час замислитися чи не піддаємося ми загальній паніці? Як саме ми можемо зарадити собі, побороти свою тривогу? Хвилюватися та боятися – це нормально, особливо у такій непростій ситуації, коли весь світ завмер.

А якщо ви всеж встигли всигли запанікувати – видихайте та фокусуйтеся на хорошому, бо підвищений рівень кортизолу знижує наш імунітет. А ще ви можете обчислити свої запаси на сайті, який розробили іронічні студенти з Лондона 🙃

https://howmuchtoiletpaper.com/…

І посміхнутися із себе.
Мийте руки, тримайте дистанцію та будьте здорові! Піклуйтеся про себе.

Джерела:
https://www.businessinsider.com/coronavirus-panic-buying-to…

https://www.foxbusiness.com/…/toilet-paper-vanishing-superm…

https://www.dw.com/…/toilet-paper-as-a-symbol-of…/a-52861204

Фото взято з інстаграму Дмитра Сівака
https://www.instagram.com/sivakdmitriy/

#helpmenpa

This entry was posted in npa