Положення про Національний комітет EuroPsy
Затверджено на засіданні Ради правління НПА
від 24.09.2020
Розробники: Сергій Красін (базова версія) та
Вікторія Горбунова (узгодження з вимогами
Європейського комітету EuroPsy).
ПОЛОЖЕННЯ
про Національний комітет EuroPsy
- Національний комітет EuroPsy (далі Національний комітет) складається з голови (1 особа) та членів (від 4-х до 8-ми осіб).
- Члени Національного комітету представляють основні професійні галузі діяльності психологів в Україні. Також комітет збалансовано за критерієм практикуючих фахівців та представників академічної спільноти.
- Основними завданнями Національного комітету є такі (за Статтею 17 Положення про EuroPsy «EuroPsy. European Certificate in Psychology: EFPA Regulations on EuroPsy and Appendices, EFPA, July 2019»):
- подавати на затвердження Європейського комітету EuroPsy усі офіційні положення та процедури, якими керується Національний комітет;
- встановлювати порядок підтвердження професійних компетентностей аплікантами на сертифікацію EuroPsy;
- готувати та публікувати перелік актуальних академічних навчальних програм зі спеціальності «Психологія», що відповідають критеріям сертифікації EuroPsy;
- консультувати заклади вищої освіти щодо відповідності навчальних програм критеріям сертифікації EuroPsy;
- видавати керівництва для супервізорів щодо оцінки професійних компетентностей аплікантів на сертифікацію EuroPsy;
- розробити бланк «Дотримання норм професійної етики», що підписується аплікантами;
- визначати платню за адміністрування процесів сертифікації, що вноситься аплікантами;
- призначити контактну особу, яка матиме доступ до Реєстру сертифікованих психологів EuroPsy;
- приймати рішення щодо кожної окремої аплікації на отримання сертифікатів EuroPsy, а також повідомляти про причини, через які заявку було відхилено;
- видавати сертифікати EuroPsy;
- вести облік психологів, які отримали сертифікати EuroPsy;
- зберігати архів усіх аплікаційних форм впродовж 15 років;
- готувати щорічний звіт діяльності Національного комітету для Європейського комітету EuroPsy;
- надавати відповідну інформацію та брати участь у щорічних зборах голів Національних комітетів EuroPsy;
- консультувати представників міністерств та відомств з питань професійної кваліфікація психолога в Україні.
- Члени комітету обираються Радою правління НПА на термін у чотири роки з одноразовим правом продовження членства на другий чотирирічний термін. Ротація окремих членів Національного комітету має відбуватися щорічно (ця вимога не поширюється на перший склад Національного комітету).
- Членом Національного комітету може бути будь-який дійсний член НПА.
- Склад Національного комітету затверджується Радою правління НПА та схвалюється Європейським комітетом EuroPsy.
- Голова комітету обирається членами комітету не більш ніж на чотири роки з одноразовим правом продовження членства на другий чотирирічний термін.
- Необхідною умовою головування є вільне володіння англійською мовою як мовою спілкування Європейського комітету EuroPsy.
- Обрання членів Національного комітету здійснюється за оголошенням та у терміни встановлені Радою правління НПА. Для обрання членом Національного комітету кандидати мають подати такі документи та відомості:
- заявка (прізвище, ім’я, по-батькові кандидата; дата набуття дійсного членства НПА; короткі відомості про формальну та неформальну освіту в психології, в тому числі про науковий ступінь (якщо є); перелік членства в фахових психологічних асоціаціях; опис сфер фахової діяльності; опис внеску в розбудову процесів EuroPsy в Україні (якщо є);
- мотиваційний лист (мотивація членства у Національному комітеті з детальним описом можливих активностей та часового залучення);
- CV.
- Відкликання членів та голови Національного комітету здійснюється Радою правління НПА у випадку подання заяви на відкликання від самої особи або подання звернення щодо відкликання, підписаного трьома членами Національного комітету. Заява та звернення мають містити обґрунтування відкликання з детальною інформацією щодо причин. Основні причини для відкликання членів / голови Національного комітету – неможливість активної участі в роботі комітету, неналежне виконання / невиконання обов’язків, перевищення повноважень, спричинення репутаційної шкоди.