Зі світлим святом Великодня 2019, друзі!

На данном изображении может находиться: 1 человек

Кожен з нас любить це свято за щось своє: для віруючих людей Великдень сповнений глибоким релігійним змістом, для інших – це можливість зустрітися в теплому родинному колі та насолодитися вихідними днями. Як психологи, ми цінуємо та поважаємо віросповідання та ставлення до релігії кожного, ми знаємо, що для багатьох, в тому числі наших колег, віра – це ресурс, сенс та життєва опора. Разом з тим, ми знаємо, що є люди, які називають себе атеїстами та агностиками. І сьогодні ми вирішили підготувати для вас історію, яка демонструє як релігія може надихати на пошук наукових відповідей.

Ще зі часів студентства нам відомо ім’я соціального психолога Соломона Аша, який займався вивчення конформної поведінки. Класичні ашівські експерименти: досліджуваний та група підставних осіб, яких просять порівняти лінії на папері, досліджуваний робить очевидний висновок, але підставна група його переконує. Надихнув Аша на ці експерименти досвід з його дитинства, коли вони з родиною святкували іудейську Пасху і він попросив свого дядька прокоментувати один із звичаїв. Далі пряма мова:

“Я запитав свого дядька, який сидів поряд зі мною, навіщо потрібно відкривати двері, а він відповів:
– В цей день пророк Ілія заходить в кожен єврейський будинок та випиває трохи вина із підготованого для нього кухля.
Я був вражений та запитав:
– Він дійсно приходить та дійсно п’є?
Мій дядько відповів:
– Якщо будеш дивитися дуже уважно, то коли двері відкриють, ти побачиш, що вина стало менше.
Так і сталося. Я не відводив погляду від кухля. Дуже хотілося побачити чи станеться це, чи ні. І мені здалося, хоча було б дуже наївно сказати, що це сталося насправді, і звичайно про це не можна говорити із впевненістю, що дійсно рівень вина знизився”.

Ось така історія. Чудової Пасхи, друзі!
Христос Воскрес!

This entry was posted in npa, public holiday